PRÓBA UKRYCIA OPERACJI FAŁSZYWEJ FLAGI?FACEBOOK, TWITTER, YOUTUBE PRÓBUJĄPOZBYĆ SIĘ NAGRANIA Z MASAKRY W NOWEJ ZELANDII.

 

Facebook, Youtube, Twitter i wiele innych platform próbują usunąć materiał związany z masakrą w Nowej Zelandii, włącznie z nagraniem na żywo z popełnionej zbrodni przez 28-letniego Brenton Tarrant z Australii.

 

Brenton Tarrant 28 letni Australijczyk mieszkający w Nowe Zelandii, dokonał dziś zamachu terrorystycznego na dwa meczety w miejscowości ChirstChurch (Kościół Jezusa) w nowej Zelandii. Atak wykonany przy użyciu kilku rodzajów broni palnej transmitował na żywo w internie. Tuż przed Jego rozpoczęciem w serwisie Twitter opublikował 74 stronicowy manifest w którym wyjaśnił swoje pobudki. Zamachowiec zabił co najmniej 48 osób, a drugie tyle ranił.

 

Co to jest operacja fałszywej flagi?

 

Wykreowane wydarzenie o charakterze terrorystycznym, którego celem jest wprowadzenie agendy, która może być zorientowana aby zmienić obecną narrację dotyczącą wydarzeń na świecie, lub fałszywie obwinić osobę, podmiot czy kraj. Zawsze szukaj znaków, symboli i schematów przy tego typu wydarzeniach. Podczas gdy wielu ludzi umiera w zamachach, istnieją również wyjątki kiedy istnieją dowody które świadczą o tym że całe wydarzenie mogło być inscenizacją aktorów.

 

Jakie korzyści mogą płynąć z wykreowania takiego wydarzenia:

 

  • ustanowienie prawa zakazującego posiadanie broni przez obywateli

  • inne prawa, które zabierają/ograniczają swobody obywatelskie

  • zmiana cyklu newsów, podczas gdy dzieje się coś ważnego o czym nie chcą abyś wiedział

 

Na co warto zwracać uwagę:

 

  • natychmiastowy globalny reportaż

  • celebryci, politycy, korporacyjne kukły, tzw eksperci które mówią to samo.

  • brak dowodów, brak krwi, brak świadków

  • jeżeli są świadkowie, którzy widzieli co się działo, zazwyczaj są zabijani przy zerowym reportażu ze strony mediów, dokładnie tak jak było przy masakrze w Las Vegas

  • kryzysowi aktorzy, niektórzy brali udział w kilku podobnych wydarzeniach, cechuje ich słaba gram aktorska oraz brak stresy, brak obrażeń   

  • znikanie z internetu dowodów video

  • symbolizm

 

Przyjrzyjmy się zatem tej sprawie z bliska.

 

,,Strzelec dokonuje wpisu na forum obrazkowym 8chan: ,,Zaatakuje przeciwko najeźdźcą, i nawet nagram na żywo atak na Facebooku’’. Jeden z użytkowników odpowiada nazistowskim obrazkiem i wpisem ,,to brzmi zabawnie’’.

 

,,Po czym publikuje swój 73 stronicowy Manifest na Twitterze zatytułowany (Wielkie Zastąpienie)''

 

,,Strzelec 10 minut później odpala kamerę GoPro i zaczyna nagrywanie na żywo na Facebooku’

 

Co ciekawe a o czym już nie wspominają media głównego nurtu jego wpis ze zdjęciami broni na Twitter całe dwa dni wcześniej.